Херсон °C

Последние новости

11:55
До бюджету Херсонської територіальної громади надійшло понад 1,7 мільярда гривень податків і зборів
11:42
У Херсоні надали першу послугу мобільного адміністратора
11:32
СБУ підозрює заступника командира батальйону Патрульної поліції Херсонщини на «кришуванні» схеми поборів з перевантажених фур
11:26
Советник главы облсовета встретился с Генеральным консулом Республики Турция в Одессе
11:18
Студенти Херсонського державного університету запалили свічки
11:04
Іван Бебко: Голодомор фактично показав, що може статися із нацією, яка не має своєї національної держави
16:46
Депутат обласної ради Дмитро Бутрій про аеропорт «Херсон»
16:13
Карети швидкої допомоги отримують протоколи за перевищення швидкості
16:00
Веломаршрут від Маріуполя до озера Сиваш
15:52
Планові рейди служби у справах дітей у віддалену Петрівку та в центральній частині району
Больше новостей

Дмитро Бутрій: «Ринок землі – запорука сталого розвитку Херсонщини»

Общество, Экономика
0

Про ринок землі та про перші 100 днів його роботи на території Херсонської області розповів журналістам радник голови обласної ради Дмитро Бутрій.

- Наразі в Херсонській області вже укладено понад 1000 угод, загальною площею майже 5 тисяч гектарів. Це результат роботи перших 100 днів ринку землі. Коли 1 липня цього року ринок тільки починав діяти, і громадяни отримали право самі вирішувати, як розпорядитись своєю землею, то було багато пересудів і критики. Але! Зараз всі учасники процесу спокійно працюють в правовому режимі. Для територіальних громад нашої області ринок землі – це додатковий стимул покращити свої бюджети.

Є кілька моментів, які ще не врегульовані законом, але держава працює в цьому напрямку. Зараз вже в другому читанні розглядається Законопроект, який врегулює питання розпаювання земель. При прийнятті цього закону, багато проблемних питань у громадах просто зникнуть.

Зараз земля на Херсонщині коштує 24,5 тисячі гривень за 1 га. Відзначу, що це не та вартість, на яку розраховують звичайні селяни. І ми працюємо, аби ціна землі значно підвищилась, і була конкурентною на ринку. Херсонщина лишається зоною ризикованого землеробства. І перше, що треба зробити - відновити зрошувальні системи. Херсонська область єдина в Україні виграла Проєкт ДФРР, що стосується відновлення і створення інвестиційного банку по зрошенню земельних ділянок. В першу чергу це стосується громад, маленьких сіл. Впровадження цього проєкта дасть змогу зробити аудит насосних станцій та провести повну інвентаризацію зрошувальних систем в області. Подібний аналіз дасть змогу розраховувати не лише на державну допомогу в майбутньому, а й дасть змогу громадянам ефективно використовувати свої права на продаж земельних ділянок.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: