Херсон °C

Депутати Херсонської міської ради забули відзвітувати

Общество, Политика
0

27 листопада минув рівно рік, як новообрані депутати Херсонської міської ради набули повноваження. Згідно 16 статті закону "Про статус депутатів місцевих рад" обранці мають, не рідше одного разу на рік звітувати перед виборцями.

Рік минув, а в міськраді повна тиша, жодного звіту. Таке в нашому місті трапилось вперше. У всіх попередніх скликаннях в листопаді - грудні проходили звіти. Їх якість це окреме питання, але вони проходили, а на сайті міста можна було отримати необхідну інформацію.

І ще одна норма закону: міська рада визначає орієнтовні терміни проведення звітів, тобто коли, приблизно мають розпочатись, і коли завершитись. В цьому році навіть проекту такого рішення немає.

Є згадка в новому Статуті. В ст. 47 сказано, що звіти мають проводитись до 1 квітня року, що слідує за звітнім. Але ж, це не терміни проведення звітів, а лише кінцева їх дата. А найголовніше, в даній ситуації ця норма напряму протирічить закону, який має вищу силу.

Яку маємо в даній ситуації небезпеку? Депутати, які, певен, в більшості своїй Статут не читали, почнуть звітувати "стихійно". Маємо першого, Павел Манченкооприлюднив в своєму Facebook повідомлення про свій звіт, який відбудеться 6 грудня.

Окей, ініціатива гарна, але ж, згідно того ж статуту інформація про звіт має бути оприлюднена на сайті міської ради. А там поки що повна тиша. Соцмережами користуються далеко не всі виборці міста, і тому повідомлення може залишитись непоміченим.

Крім того, за новими правилами депутат має оприлюднити на тому ж сайті за сім днів до звіту його текст. Аби виборці мали ознайомитись з ним до зустрічі.

Додам, що в попередні роки в рішенні міськради про проведення звітів зазначалась вся процедура і надавались рекомендації щодо взаємодії депутатів із відділом по забезпеченню їх діяльності щодо проведення звітів.

Аби вирішити цю проблему громадська рада звертається до міського голови з пропозицією: на наступному позачерговому засіданні міської ради 3 грудня розглянути питання про проведення звітів депутатів Херсонської міської ради в грудні 2021 року.

В цьому ж рішенні нагадати обранцям про процедуру проведення звітів, в першу чергу про обов’язок оприлюднити за 7 днів до звіту його текст для ознайомлення виборцями.

В громадській раді сподіваються на розуміння з боку керівництва та депутатського корпусу.

Директор Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: