Херсон °C

У Херсоні розвантажили тисячі тонн чорного піску з Чорногорії

Новости » Общество
0
Правоохоронці, митники, екологи та СБУ розслідують походження чорного піску, який привезли  до херсонського порту, йдеться в ТСН.
За документами фірми, що приймає вантаж, це пісок з Чорногорії. Чорний, бо ним очищали судна, але з сертифікатом, що підтверджує безпечність. Ним у Херсоні мали засипати місцеве сміттєзвалище. 
А от за даними митників - це токсичні відходи, яких не можна приймати в Україні. До того ж у мерії заявили, що гарантійний лист, за яким мали прийняти пісок на сміттєзвалище, підробний. «Знайшли інформацію, що відвантажується цей груз з Чорногорії і є програма Європейського банку на 50 мільйонів, очищення 5 брудних точок Європи, і цей груз рухається до території України», - каже в. о. начальника Чорноморської митниці Олександр Щуцький.
Зразки чорного піску, відібрані у морпорту, направили у кілька лабораторій і чекають на висновки за тиждень. Якщо за результатами аналізів вантаж виявиться токсичним, його змусять повернути у Чорногорію. «Токсичність не підтвердиться. Ці аналізи я привозив 15 разів з Чорногорії, я за ці роки 15 разів туди літав», - каже перевізник.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: