Херсон °C

Звіт депутата Херсонської міської ради Івана Бебка перед херсонцями за рік роботи

Общество, Политика, Экономика
0

Іван Бебко - лідер партії «УДАР Віталія Кличка» на Херсонщині, депутат Херсонської міської ради Херсонського району Херсонської області VIII скликання, власник групи підприємств Bebko-Group, основна позиція: «Відповідальність та успіх завжди разом!»

У 2020 році я був обраний депутатом Херсонської міської ради Херсонського району Херсонської області VIII скликання. Є заступником голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування, естетики, реклами та охорони історичного середовища.

У 2021 році очолив команду партії «УДАР Віталія Кличка» на Херсонщині.

Почну з того, що рік тому я прийняв для себе важливе рішення – балотуватися в депутати Херсонської міської ради в команді Ігоря Колихаєва «Нам тут жити».

Основна ціль якої для мене залишається важливою і сьогодні: «Змінимо Херсон разом».

Нагадаю, що перед тим, як я йшов до вас з пропозиціями, то у своїй передвиборній програмі депутата акцентував на чотирьох важливих пунктах, котрі мали виконуватися командою.

Перше – ефективне використання майна, грошей та інших ресурсів міста.

Командою «Нам тут жити», міським головою та особисто мною при аналізі роботи комунальних підприємств – це питання ставиться найпершим. Безперечно, що витрачаючи такі величезні для міста кошти на діяльність комунальних підприємств, влада має контролювати ефективність витрачання бюджетних ресурсів, а громада мати якісний ефект від їх освоєння. Наразі в Херсонській міській раді створено та працює управління аудиту та контролю.

Завдання Управління - проводити аналіз ефективності використання майна, фінансових ресурсів, інших активів комунальними підприємствами міста та виконавчими органами, надавати рекомендації, проводити моніторинг використання цих ресурсів, здійснювати інші функції, направлені на забезпечення ефективного використання бюджетних коштів. Звіт про роботу вказаного управління вже нещодавно на сесії озвучила заступник міського голови Оксана Рукавішнікова. З офіційними даними можна буде ознайомитися на офіційному сайті міської ради.

Робота Управління не залишається без моєї уваги, від очільників вимагаю конкретні цифри, котрі би вказували на збереження коштів платників податків.

Повністю переглянуто підхід поповнення казни міста.

Звертаю увагу, міське звалище ніколи не сплачувало гроші в бюджет. Зараз вже у цьому роцівони оплатили 500 тис грн. А в наступному році - це буде дохід в бюджет в 2 млн 500 тис грн. Мало того, депутати підтримали ініціативу міського голови та проголосували за будівництво сміттєпереробного заводу. До речі, таких рішень навіть по Україні мало.

Ніколи жоден МАФ не сплачував гроші в бюджет, а якщо платили – то кошти йшли до кишень чиновників. І тільки в цьому році бюджет від їх діяльності отримав близько 2 млн грн.

Мало того, пам’ятаєте бої громадськості з владою, коли на всіх зелених зонах міста з’являлися МАФи та гаражі? Без жодних дозволів і доходів в бюджет, Херсон став нагадувати «шанхай». Непросто йшла боротьба з тотальною корупцією, але таких кіосків вже демонтованоза офіційними даними 54 штуки. До мене особисто люди зверталися, коли прокурор поставила залізний гараж біля дитячого майданчика по вулиці Тираспільська 1-А, люди безрезультатно ходили до Миколаєнка декілька років. Зараз цей гараж знесено. Всього ж демонтовано таких, без дозвільної документації – 58.

Від рекламних площин вже надходять до бюджету на 50% більше платежів.

Наболіла, актуальна тема в будь-яку пору року для Херсона тема: громадський транспорт, а саме – комфортний та безпечний. Придбали 30 нових автобусів. Будуть іще придбані більші автобуси, з Німеччини. Оновиться тролейбусний парк. І усе це тільки початок!

Друге – якісні ремонти доріг, міждворових проїздів.

За офіційними даними, у Херсоні близько 800 км доріг, зі створенням Херсонської територіальної громади приєдналося ще 550 км. Знову ж за офіційними даними, вартість капітального ремонту доріг у Херсонській територіальній громаді обійдеться в 11 млрд грн.

На жаль, казна міста була значно розграбована, але навіть при цьому нам вдалося закласти для ремонту доріг 58 млн грн. Хоч це 0,5 % від необхідної суми, але ви всі помітили, що за останні п'ятнадцять років у таких масштабах не проводилися ремонти доріг, в тому числі був відсутній і капітальний ремонт.

Сьогодні ж у Херсоні ведеться поточний ремонт доріг картковим методом, тобто ремонтуються найбільш розбиті ділянки, запланованов такий метод відремонтувати 45 доріг, для капітального ремонту– близько 15 об’єктів.

Роботи провели по 295-й Херсонської стрілецької дивізії, Університетській, Стрітенській, Полтавській, Тираспольській, Московській, Гагаріна, Шенгелія, Івана Богуна, Ладичука, Адмірала Сенявіна, Некрасова, Дружби, Чорноморській, Кости Хетагурова, Ілюші Кулика. Також заплановані та проводяться по проспекту 200-річчя Херсону, по площі Дубинди, вул. Мостовій, Воронцовській, Кільцевій, Потьомкінській, Миколаївському шосе, 49-й гвардійській дивізії, Перекопській, Сагайдачного, Карпенка-Карого, Запорізькій, Комкова, Марії Фортус, Пилипа Орлика, проспекту Ушакова.

Мною безпосередньо подавалися пропозиції щодо окремих ділянок внутрішньо дворових проїздів та тротуарів. Так, не залишилися осторонь звернення громадян до мене від директора Херсонського ясел-садка № 87, розташованого на проспекті Ушакова, 64-а Суворовського району з проханням вжити необхідні заходи з питань проведення ремонту дорожнього покриття, зверталися мешканці та депутати райради щодо ремонту тротуару по вулиці Молодіжній, та ось зовсім недавно звернулася мешканка житлового будинку 24-А по вулиці Гімназична Суворовського району міста з проханням вжити необхідних заходів щодо вирішення питання виконання робіт з ремонту асфальтного покриття проїжджої частини прибудинкової території.

Мною були зроблені відповідні звернення, при формуванні бюджету на наступний рік вказані об’єкти внесено до розгляду.

Третє – відновлення фасадів будівель та споруд, увага до архітектурно-історичних пам’яток Херсонщини.

Щодо реставрації архітектурно-історичних пам’яток Херсонщини та відновлення фасадів будівель та споруд: двома руками підтримую міського голову Ігоря Колихаєва у реалізації проєкта реконструкції проспекту Ушакова, котрий передбачає реконструкцію вулиці в форматі «від фасаду до фасаду». Від залізничного вокзалу до Набережної зміниться вигляд не тільки будинків з облізлою плиткою, що періодично останнє десятиліття падає Херсонцям на голову, але й зміниться якість проїжджої частини. Побудуються тротуари та вело доріжки. Наразі йдуть перемовини з інвесторами. Нарешті у Херсоні про це не тільки говорять, але й покроково йдуть до мети.

Четверте – наведення ладу в парках, скверах, спортивних та дитячих майданчиках.

Реалізація двох масштабних проєктів стала можливою завдяки спільній праці депутатів усіх фракцій депутатського корпусу Херсонської міської ради та позиції міського голови. У Херсоні теж за довготривалий період вперше пройшла реконструкція Пoтьoмкiнcькoгo cквepу. Саме тут збираються сьогодні не тільки херсонці, а й туристи. Ми поступово стаємо схожими не на провінційне містечко, а на сучасне, європейське місто. Майже 15 мільйонів гривень пішло не на проїдання, а на створення родзинки центру Херсона. Враховано всі вікові категорії херсонців, аби всім нам було комфортно.

При одностайній підтримці з’явилося у Херсоні футбольне поле, майданчик для волейболу та баскетболу, блок тренажерів. Такий сучасний спортивний майданчик працює для херсонців на території парку «Херсонська фортеця». Особисто я й далі буду стояти на позиції підтримки у створенні таких локацій в кожному районі міста.

Що мені вдалося виконати? Над чим я працював?

Додатково акцентую, що робота депутата Херсонської міської ради проходить безоплатно, але для мене вона є найвідповідальнішою, бо на кону ваша довіра та моя репутація.

Мною, як депутатом, було розглянуто особисто близько 1тисячі питань, що стосувалися безпосередньо життя міста, з них – трохи більше 500 питань сесійних. Я працював на 40 депутатських комісіях, зокрема, нашою комісією було опрацьовано більше 500 листів та звернень від херсонців.

Безпосередньо до мене, як депутата, було направлено біля 20 звернень.

Проаналізувавши всі звернення городян, що надійшли до мене, та підсумувавши результати зустрічей в громадській приймальні з херсонцями, зосередив увагу на розробці проєктів-рішень «Про озеленення міста Херсона», - цей проєктпідтримали 43 депутати; «Про покращення безпеки дорожнього руху поблизу закладів освіти, парків та скверів шляхом облаштування пішохідних переходів в одному рівні з тротуарами», - цей проєктпідтримали 40 депутатів;
«Про внесення доповнень до Регламенту Херсонської міської ради VIII скликання, затвердженого рішенням міської ради від 11.12.2020 №1» - за цей проєкт проголосував 31 депутат Херсонської міської ради.

Коротко про кожне прийняте на сесії ініційоване мною рішення.

«Про озеленення міста Херсона» - значна частина звернень херсонців базувалась на тому, що у Херсоні аби видалити аварійне дерево, потрібно було пройти «адове коло», аби отримати дозвіл. Зокрема, це стосувалося аварійних тополь. Тож за моїм проєктом-рішенням депутати дозволили херсонцям без отримання купи дозвільних документів зносити аварійні тополі. Окрім того, йдеться про зауваження, на які мені скаржилися городяни: на міській землі аварійні тополі мають зноситися за рахунок міського бюджету. Окрім того, в проєкті йдеться про комплексне виконання Програми «Про озеленення міста», адже ця програма в Херсоні не працює десятиліття, в результаті маємо «тополепад». Тож рішення прийнято, буду працювати над контролем щодо його роботи в реаліях.

Щодо рішення «Про покращення безпеки дорожнього руху поблизу закладів освіти, парків та скверів шляхом облаштування пішохідних переходів в одному рівні з тротуарами». До мене зверталися цілі колективи навчальних закладів з питанням про влаштування світлофорів та облаштування пішохідних переходів. Тож поки готується більш дороговартісна процедура над проектуванням для встановленням світлофорів, запропонував депутатам прискорити роботу над комфортом та безпечністю в Херсоні. За офіційними даними, через неправильно обладнані пішохідні переходи щодня в Україні гине 10 людей! Ці страшні цифри не обходять і Херсон, щомісяця ми чуємо про страшні трагедії.

Тож вже в найближчий час у Херсоні з’являться облаштовані пішохідні зони. Вони будуть не тільки освітлюватися, але й будуть піднятими нa рівні з трoтуaрaми. Це, в першу чергу, безпечність, а вже потім і комфорт. Тaкa прaктикa є звичнoю в містaх Єврoпи, тa вже і передoвих містaх Укрaїни. У дoвгoстрoкoвій перспективі вoни вигідні місту і плaтникaм пoдaтків, бo екoнoмлять їх грoші нa oблaштувaння тa ремoнт.

Рішенням «Про внесення доповнень до Регламенту Херсонської міської ради VIII скликання, затвердженого рішенням міської ради від 11.12.2020 №1» ми викреслили з існування поняття «бюджет» та «бюджетні кошти». Розуміння «казна та гроші платників податків» має працювати на підсвідомості для тих, хто розпоряджається коштами громади. В міській казні не може бути «віртуальних», чиїхось грошей, бо цю казну поповнює кожен із нас, сплачуючи податки. Відповідним має бути і ставлення до кожного із нас.

Окрім цього, я в якості депутат активно долучився до вивчення ситуації із організації дитячого харчування та рівня задоволеності дітей та їхніх батьків харчуванням у закладах освіти. В результаті було проведено опитування учасників освітнього процесу навчальних закладів комунальної форми власності. Під час спілкування з керівниками дошкільних навчальних закладів надійшли наступні зауваження та пропозиції: повністю переглянути меню, котре мають складати не медсестри закладу, а дієтологи та технологи, реформувати систему харчування, зокрема, приділити увагу харчуванню дітей з алергіями та дітей на безглютеновій дієті. Також, в обов’язковому порядку підвищити якість продуктів та зменшити ціну постачальників. Збільшити штат працівників відповідно до кількості учнів та зробити оновлення за системою ХАСП. В результаті спільної праці, учні всіх шкіл Херсона отримують окремі страви від відомого кулінара Євгена Клопотенка. Він розробив меню для шкіл, в якому страви хоч і складаються з простих інгредієнтів, але спосіб їхнього приготування та корисність істотно відрізняються від того, що учні звикли бачити у шкільних їдальнях. До речі, з 1 вересня почала працювати гаряча лінія, на яку можуть звертатися батьки школярів з якості харчування дітей у навчальних закладах. Нагадую номери телефонів: 0-800-50-40-77, (0552) 264-234, (067) 81-91-722. Для мене, як батька, це питання вкрай важливе, адже від харчування залежить, наскільки фізично буде розвиватися дитина, наскільки вона буде здорова. Тому працюю й надалі в цьому напрямку.

Що стосується здорової нації, працюю над регуляторним актомщодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання, крім закладів ресторанного господарства (ресторани, кафе, бари, заклади громадського харчування) на території Херсонської міської територіальної громади з 22:00 години до 10:00 години щодня. Чому це для мене важливо? Бо саме така практика засвідчує, що продаж алкоголю неповнолітнім стає більш контрольованою, а також зменшується кількість дорожньо-транспортних пригод у стані алкогольного сп’яніння. Запропонована ініціатива знизить кількість правопорушень, що вчинені у нічний час в стані алкогольного сп’яніння, особливо, молоддю, підвищить загальний рівень здоров’я населення.

Став причасним ще до одного вкрай важливого для Херсона питання: створення єдиного архетипу МАФІВ та зупинок з МАФАМи.

МАФИ мають встановлювати в одному стилі, окрім того, споруди мають бути комфортними, як для відвідувачів так і працівників.

Розроблений моєю командою зразок було прийнято, як один із основ на виконавчому комітеті.Закладається стандарт на основі морських контейнерів : 2,5/3 , 2,5/6, 2,5/12 м. Це 7,5 , 15, 30 метрів кв. Висота від 2,5 до 2,9 м. Це дозволить нам одразу стандартизувати розміри МАФів. Використання морських контейнерів, як бази (основи конструкції) і економічно вигідно, і зручно для всіх. Контейнер має надпотужну силову конструкцію виготовлену на заводі із металу спеціального сплаву (неможливо так самостійно зробити), тому витримує надзвичайно великі навантаження і не потребує фундаменту. Тобто його можна і треба ставити прямо на землю, плитку чи асфальт. Використовуватись можуть тільки антивандальні, довговічні, сучасні матеріали: скло, металопластикові (не білі) вікна, алюміній, керамограніт, термодерево або фундермакс, метал з порошковим фарбуванням. Виготовлення МАФів на базі морських контейнерів дозволить нам виготовляти їх на виробництві в Херсоні (робочі місця) і привозити їх на місце встановлення вже повністю готовими. Отримав дозвіл, підготував майданчик, зробив благоустрій, озеленення, підвів комунікації. Комісія прийняла це. Привіз і вивантажив МАФ. Година на підключення і працюй. Ніяких огорожених місяцями, забруднених будівельних сміттям тротуарів…

Таким був перший рік мого практичного навчання роботи депутатом.

Серед основного бажання: херсонці, долучайтеся до активної діяльності, ідіть до свого депутата, підтримуйте його своєю дієвістю, ініціативами, тоді нам вдасться зробити Херсон комфортним, безпечним і сильним!

Мій номер телефону той самий: 050-318 52 49.

Звіт депутата Херсонської міської ради Івана Бебка перед херсонцями за рік роботи

Звіт депутата Херсонської міської ради Івана Бебка перед херсонцями за рік роботи

Звіт депутата Херсонської міської ради Івана Бебка перед херсонцями за рік роботи

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: