Херсон °C

Последние новости

17:33
У Херсоні підприємці погодилися підтримати місто й випікати хліб з інгредієнтів, що надходять в гуманітарних вантажах
17:23
Російські окупанти обстріляли будівлю Херсонського водоканалу та житлові будинки. Загинула людина
16:26
Лікарі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні виїздять для огляду дітей у Станіслав
15:16
На Херсонщині прокуратура виявила ще одну будівлю, де окупанти незаконно утримували громадян
14:12
Російські окупанти 17 разів обстріляли територію Херсонщини
14:01
Мобільний зв’язок на Херсонщині відновлюється
13:59
За добу вибухотехніки обстежили 25 гектарів території деокупованої Херсонщини
13:58
Тяжких хворих з Херсона направляють до Одеси
13:55
Херсонщина отримала від ЄС 5 потужних дизельних генераторів на 176 кВт
12:29
49 тергромад Херсонщини увійшли до списку, що мають право на отримання грошової допомоги
Больше новостей

Алла Малицька: цінуйте кожен день свого життя

Общество, Здоровье
0

Вийшов на фінішну пряму 2021 рік. Його завершення – привід пригадати і проаналізувати все, що сталося за 12 місяців і визначити важливі акценти і пріоритети на майбутнє. Тобто аналізується досягнення і визначається маршрут нового рівня на рік наступний. Про це і не тільки у розмові з генеральним директором КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша Малицькою Аллою.

- Алло Павлівно, 2021 рік особливий, ознаменований 30-ю річницею Незалежності України. Що відбулося за три десятиліття у підприємства важливого, значимого і такого, що стало орієнтиром у подальшій діяльності?

- Чимало важливих моментів - як для нашого медичного закладу, так і для всієї медицини Херсонщини. Найпершим досягненням для нас стала виконана у стінах нашої лікарні перша лапароскопічна операція. Провели її Заслужений лікар України Землянкін Олександр Олексійович і лікар-хірург Василенко Микола Іванович. Це були молоді роки незалежної України і тоді лікарі мали можливість поїхати на стажування у Німеччину і досить продуктивно - привезли звідти зовсім новий метод оперативного втручання, який на сьогоднішній день працює майже у кожній центральній районній лікарні. Ця подія значима.

Далі. За ці рокибуло організовано міський інсультний центр (2006 р.). Справа ризикована, але рішення на той час головного лікаря клінічної лікарні Суворовського району Карабелеша Євгена Євгеновича про створення такого підрозділу стало далекоглядним і, як бачимо сьогодні, правильним. На даний час надання медичної допомоги хворим з такими діагнозами як інсульт та інфаркт є пріоритетним в медицині. А ми якраз за 15 років практичної діяльності напрацювали досвід і надаємо допомогу, крокуючи в ногу з часом, впроваджуючи нові медичні спеціальності.

Всі роки незалежності лікарня була базовою для лікарів-інтернів. А з 2014 року року було відкрито філію Одеського національного університету (раніше підтримували зв’язки з Кримським медичним вузом). Ця співпраця дуже важлива для нас у плані підготовки фахівців для себе: як лікарів, так і медичних сестер.

І хоч на перший погляд може здатися, що престиж професії медика дещо знизився, ми все одно намагаємося не послаблювати темпів у підготовці молоді «під себе» - гідних своїх послідовників у найкращому дусі вірності професії, відданості потребам пацієнта.

- Повернімося до року, що минає. Яку б характеристику Ви йому склали?

- 2021 став випробуванням не тільки для нашого колективу, а й для медичної галузі України в цілому. Фахівці лікарні включилися в загальну боротьбу в наданні медичної допомоги пацієнтам з жорстокою хворобою. Це був новий досвід і відступати було нікуди. Це при тому, що до цього у нас не лікувалися інфекційні хворі. Але нас визначили лікарнею другої хвилі і, як кажуть, ми стали під прапори загальної боротьби з Ковід-19. Одночасно надавалася допомога більш як 250 пацієнтам. П’ять відділень довелося виключити зі звичайного режиму роботи і перепрофілювати в інфекційні. А це зовсім інша організація роботи з дотриманням епідрежимів, підготовкою фахівців. Мабуть, саме це стало найбільшим випробуванням року що минає, але ми витримали його гідно, з честю, сказала б так. Як зразок відданості своєму покликанню можу підтвердити той факт, що ніхто з працюючих у ковідних підрозділах не покинув свій бойовий пост – обійшлося без втрат, відтоку кадрів не сталося.

Нова практика показала успішні сторони діяльності і вказала на моменти, над якими ще слід попрацювати, зокрема, збільшити кількість ліжок інтенсивної терапії. До речі, ми збільшували їх кількість. Тож у наступному році варто замислитися над тим, щоб відділення розширити.

Ще одне. Молоді фахівці провели значну продуктивну роботу по організації проведення трансплантацій в стінах нашої лікарні. Поки що не провели жодної операції, на відміну від колег з обласної клінічної лікарні. Та я вважаю, що ми наблизилися до того, що будемо їх виконувати. З цією метою два лікарі пройшли навчання за спеціалізацією трансплантології, вивчили двох транпланткоординаторів, які підбиратимуть пацієнтів на подібні оперативні втручання. Вже провели капітальний ремонт у відділенні гемодіалізу і стоїмо на порозі виконання цих маніпуляцій.

Ще 2021 рік став роком Великого навчання. У нас було реконструйоване приймальне відділення у відділення невідкладної допомоги і його фахівці пройшли навчання невідкладним станом, яке було організоване USAID. Крім цього окремо проспеціалізували двох лікарів по невідкладних станах. Навчалися багато, тож сподіваємося, що у наступному році настане час жнив цих навчань.

- Чим ще можете похвалитися?

- Ми збагатилися новими фахівцями. За час історичного існування лікарні у нас були гінекологічні ліжка. Однак, протягом останніх років сорока «жіночі» операції не виконувались. І от в поточному році до нашого потужного колективу приєдналися спеціалісти, які разом з лікарями-хірургами провадять лапароскопічні гінекологічні втручання і досить успішно. Відкрито новий напрямок хірургічного профілю. Тож, жінки можуть звертатися за медичною допомогою і до лікарні ім.Є.Карабелеша. Будемо раді допомогти – грамотно і кваліфіковано.

- Ваше підприємство брало участь в одному з проєктів державної програми «Велике будівництво» і вже завершено реконструкцію приймального відділення. Щось ще плануєте?

- Як каже народна мудрість, будівництво можна тільки розпочати, а його завершенню не буває кінця. Тому на нас чекатимуть зміни яких ми самі прагнемо. Завдяки тісній і плідній співпраці з Національною службою здоров’я України нам вдалося накопичити певні кошти і запланувати (це моя мрія) перелаштування центрального операційного блоку та сучасного відділення інтенсивної терапії. Такого, як я бачила в кращих клініках Західної Європи. Бо наші медики заслуговують працювати в таких умовах і Можуть. Щоб надавати якомога якісніше допомогу херсонцям, нашим пацієнтам.

- Наступне запитання стосується одночасно і медиків, і пацієнтів. Яка ситуація з забезпеченням: фінансовим, медичними препаратами?

- Я прийшла працювати в стаціонар у 1995 році і добре пам’ятаю ті часи, коли завданням лікаря було оглянути пацієнта, обговорити план обстеження, протокол лікування. Лікування призначалося відповідно до знань лікаря, потреб пацієнта. Тоді і на думку нікому не спадало писати якість рецепти, списки медикаментів. З часом ситуація змінювалася і не на краще. Крім огляду пацієнта, встановлення діагнозу, почали обговорювати матеріальні можливості пацієнта – пропонували варіанти рецептів.

Вважаю, що надбанням реформи медичної галузі є те, що на сьогоднішній день в лікарні більша частина медикаментів є в наявності відповідно до запитів і потреб. От це насправді дуже добре. Бо в такі хвилини ти відчуваєш себе справжнім лікарем - коли ти призначаєш гарне та ефективне лікування і знаєш, що воно буде забезпечене пакетом медичних гарантій.

Щодо лікування від Ковід-19. Часом бували перебої з дороговартісними препаратами. Але зараз забезпечені у достатній кількості і противірусними, і антимоноклональними препаратами.

- Ваш медичний заклад визначений в області опорним. Що змінилося?

- Це дійсно так. Але на повну силу не довелось попрацювати у зв’язку з ковідною ситуацією. Працювали не в звичному режимі, а підставляли своє плече колегам у складній ситуації. У рамках опорної лікарні завдяки реорганізації приймального відділення з’явився окремий вхід для прийому інфекційних пацієнтів. І це нас дуже рятувало. Потоки хворих розділяли. Приміром, інсультні хворі ніяким чином не пересікалися з ковідними.

- У Вас така професія, що доводиться постійно навчатися. Як це виконують у Вашому колективі і Ви особисто?

- Медицина стрімко розвивається, тому лікар постійно займається своїм професійним ростом. А цього року вчилися всі: людство вчилося побороти нову хворобу, а медики вчилися від неї лікувати. Разом з цим у нас багато талановитих спеціалістів, які беруть участь в Міжнародних онлайн-семінарах, конференціях, нарадах. Усім доводилося багато вчитися. Останній час зумовлений навчанням по всіх напрямках. У нашій лікарні в авангарді навчання судинні хірурги. Так, завідувач хірургії судин Гардубей Євгеній Юрійович, кандидат медичних наук готував три виступи офлайн і онлайн на заходи досить високого класу. Є випадки, коли він один виступає від України на міжнародних заходах.

Я також навчалася. Так як я стала депутатом Херсонської міськради пройшла два великих курси як депутата з питань місцевого самоврядування. А це дуже різниться від моїх професійних завдань. А ще завдяки співпраці з Торговою палатою, я в другій половині поточного року у рамках українсько-німецького співробітництва навчалася менеджменту. Це було цікаво не лише подивились, а вивчити і відтворити на діяльності нашої лікарні. У цих лікувальних закладах нам показували як налаштоване те чи інше направлення в Німеччині і я гадаю, що багато чого можна застосувати і в нашому закладі. Демонстрували роботу університетських клінік. У першу чергу це - застосування телемедицини для консультування пацієнта, його обстежень. Це треба впроваджувати в повсякденну практику лікарів і ми будемо розвивати.

Сподіваюсь, що ми зможемо забезпечити стажування, навчання визначених фахівців у медичних закладах Європи. Дуже в це вірю. Додамо в кошик планів на 2022 рік.

- Напередодні новорічно-різдвяних свят, що Ви хотіли б побажати херсонцям, своїм колегам?

- Кінець 2020 і весь 2021 роки показали, що треба цінувати кожен день свого життя, свої можливості. Пам’ятати про те, що було вчора, планувати на завтра. Але більше часу і сил приділяти тому, що робиться сьогодні. Всім: і мешканцям Херсона, і колегам бажаю, щоб були здоровими, щоб у них вистачало часу приділяти увагу своїм близьким, домашнім, ділитися з ними своєю любов’ю. А ще - подорожувати - прекрасною Україною, іншими державами світу!

- Дякую за розмову.

Галина Лисенко

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: