Херсон °C

Херсонська обласна бібліотека отримала в подарунок книгу про служителів церкви Херсонщини

Общество, Культура
0

Директор музею «Православна Одеса» Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря Михальченко Віктор Олександрович подарував Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім..Олеся Гончара свою книгу «Православная Одесса и Юг Украины: духовные персоналии, 1794-1925».

Багато служителів церкви присвятили їй все своє життя, але неодноразово змінювали місця своєї служби. Ці переміщення також знайшли своє відображення в біографічних статтях. Достатньо сказати, що в географічному покажчику надано 87 посилань на «Херсон». Це говорить про те, що багато одеських священників служили в херсонських церквах – Катерининській, Свято-Духівській, Всіх Святих, Успенському соборі, храмі Стрітення Господнього та ін. Їхні прізвища збереглися в записах Метричних книг про проведені обряди хрещення, відспівування, одруження.

Унікальність видання полягає ще й в тому, що в ньому представлена ​​найповніша на сьогоднішній день інформація не тільки про самих духовних осіб, а й про склад їхніх сімей та родинні зв'язки. Для дослідників історії Херсонщини, для всіх, хто вивчає свій родовід, ця книга стане цінним джерелом інформації.
Слід зазначити високий рівень бібліографічного оформлення видання – наявність добре організованого довідкового апарату (іменного та географічного покажчиків, приміток до біографічних статей, системи бібліографічних посилань).
Книга дивує чудовим поліграфічним виконанням та наявністю багатого ілюстративного матеріалу.
У виданні використано матеріали із зібрань музеїв: «Християнська Одеса» Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря м. Одеси, «Православна Україна» Київської Митрополії УПЦ та Церковно-археологічної Київської духовної академії, Одеської національної наукової бібліотеки, Державного архіву Одеської області, приватних архівів та зібрань одеських колекціонерів.

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: