Херсон °C

Последние новости

17:33
У Херсоні підприємці погодилися підтримати місто й випікати хліб з інгредієнтів, що надходять в гуманітарних вантажах
17:23
Російські окупанти обстріляли будівлю Херсонського водоканалу та житлові будинки. Загинула людина
16:26
Лікарі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні виїздять для огляду дітей у Станіслав
15:16
На Херсонщині прокуратура виявила ще одну будівлю, де окупанти незаконно утримували громадян
14:12
Російські окупанти 17 разів обстріляли територію Херсонщини
14:01
Мобільний зв’язок на Херсонщині відновлюється
13:59
За добу вибухотехніки обстежили 25 гектарів території деокупованої Херсонщини
13:58
Тяжких хворих з Херсона направляють до Одеси
13:55
Херсонщина отримала від ЄС 5 потужних дизельних генераторів на 176 кВт
12:29
49 тергромад Херсонщини увійшли до списку, що мають право на отримання грошової допомоги
Больше новостей

В Дар’ївській ОТГ обговорювали проблемні питання, люди скаржаться на медицину

Общество, Здоровье
0

Регіональні консультанти Асоціація міст України в Херсонській області провели виїзну зустріч у Дар’ївській сільській територіальній громаді. Про це йдеться в іх офіційній інформації.

Зокрема, у заході взяли участь сільський голова Іван Корінь, секретар ради, старости старостинських округів та представники структурних підрозділів сільської ради, відповідальні за сфери соціального захисту, культури, житлово-комунального господарства, надання адміністративних послуг та інші. Йшлося про актуальні питання життєдіяльності територіальної громади, пошук ефективних шляхів розв’язання проблемних питань у ключових її сферах.

Виконавчий директор Херсонське регіональне відділення Асоціації міст УкраїниЛариса Оленковськаознайомила з діяльністю Асоціацією міст України.

Зокрема, регіональний консультант АМУ з бюджетних питань Марія Кривецька озвучила у цифрах деякі бюджетні перспективи конкретно для Дар’ївської громади. Зокрема, збільшення обсягів ПДФО з 60% до 64%, котрі тепер залишатимуться в місцевих бюджетах - важлива перемога АМУ, дозволить громаді додатково акумулювати в бюджеті понад 1,64 мільйона гривень. Ще понад 1,1 мільйона принесе до місцевої скарбниці зарахування акцизного податку – теж результат наполегливих зусиль АМУ. Індексація нормативно-грошової оцінки землі, на чому теж настійливо наполягали громади, дасть місцевому бюджету ще понад 750 тисяч гривень. Додаткова дотація на енергоносії для установ бюджетної сфери перевищить 708 тисяч гривень.

Окрема увага була приділена обговоренню проблемних питань на території громади, розв’язання яких не завжди залежить від місцевої влади. Зокрема, знов зачепили болючу тему мізерних субсидій, котрі не покривають реальних витрат на закупівлю твердого палива та дров. У селах громади відсутній природний газ, а ціни на тверде паливо захмарні та в рази вищі від тих, які закладають у субсидії. Скажімо, тонна вугілля селянам обходиться не в 3,3 тис. грн., а до 11 тисяч гривень. Те ж стосується й скрапленого балонного газу, який теж б’є рекорди за ціною в 600 гривень. Ні його обсяги споживання, закладені в субсидіях, ні «обрахована» ціна не відповідають фактичним реаліям. І страждають від цього насамперед люди старшого покоління, малозабезпечені та багатодітні сім’ї, - констатували учасники зустрічі. Зі слів сільського голови, по тендеру для бюджетних установ вартість вугілля теж висока – 8460, однак усе-таки суттєво нижча, ніж купують селяни, аби обігріти свої оселі.

Відтак економити на опаленні соціально важливих закладів, навіть за відсутності дорогого природного газу, селам не вдається.

Також були озвучені проблеми в сфері медичного обслуговування населення, які пов’язані з якістю надаваних послуг, подеколи відсутністю відповідної матеріально-технічної бази, проблемами з неврегульованістю фінансування закладів, особливостями укладення декларацій, адже села громади знаходяться в безпосередній близькості з обласним центром і багато жителів віддають перевагу отриманню лікарської допомоги саме в м. Херсоні. Також багато питань до сімейних лікарів, зазначали учасники зустрічі, та висловили обурення стосовно проведеного колись скорочення лабораторій у закладах охорони здоров’я, що знекровило діагностичну базу в сільській місцевості.

Лариса Оленковська пообіцяла сприяння, аби підняти деякі з озвучених питань на відповідних рівнях, щоб прискорити їх вирішення.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: