Херсон °C

В пульмонологічному відділенні КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша» розповіли про наслідки пневмонії

Общество, Здоровье
0

Кожен організм унікальний і потребує індивідуального підходу

Ірина Федаш – завідувач пульмонологічного відділення КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша», лікар вищої категорії, експерт управління охорони здоров'я зі спеціальності "пульмонологія". Вона має великий досвід у лікуванні хронічних обструктивних захворювань легень; бронхіальної астми; запальних захворювань бронхо-легеневої системи.

Ірина Леонідівна володіє сучасними аспектами реабілітаційного лікування пацієнтів з постковідними ураженнями легень.

Що таке пневмонії, як їх лікують і які їх наслідки – розповідає майстер своєї справи, завідувачка пульмонологічного відділення Федаш Ірина.

-Пневмонії – це запальний процес легень, який найчастіше буває бактеріального походження. Саме бактерії викликають запалення у легеневій тканині. Але пневмонії бувають і вірусного походження, тобто пневмонія може виникнути як ускладнення, наприклад, грипу чи, що зараз особливо актуально, Covid-19,- говорить Ірина Леонідівна. - Вони відрізняються і початком запального процесу і течією. Вірусні пневмонії розвиваються більш стрімко від самого початку захворювання. Може статись і так, що під час хвороби активується флора організму і додається бактеріальне запалення. Розвитку пневмонії можуть сприяти такі фактори як ослаблення організму куріння, алкоголь чи наркотики, цукровий діабет, бронхіальна астма або інше хронічне захворювання легень.

Симптоми при бактеріальному запаленні – підвищення температури чи без неї, кашель, слабкість, відсутність апетиту. Вірусні ж пневмонії тривають значно важче, бо на перший план виходять елементи інтоксикації: слабкість, висока температура, більу м’язах, кістках, згодом кашель і навіть дихальна недостатність.

-Чи є складність у визначенні такого діагнозу як запалення легень?

-Лікар встановлює діагноз, враховуючи кілька факторів. Для цього використовують рентгенологічне обстеження, прослуховування лікарем легень та обов'язково – лабораторні аналізи. Саме лише рентгенологічне обстеження не може чітко показати, чи у людини справді пневмонія. До того ж, зміни в легенях не завжди означають, що в пацієнта пневмонія. Причин для появи респіраторних симптомів є багато. Приміром, пульмонолог може чути при прослуховуванні хрипи у пацієнта, але вони можуть бути пов’язані не тільки з запаленням легень. Так проявляють себе і бронхіти, і серцева недостатність і симптоми іншого характеру. Останнім часом, при ковідних пневмоніях, рентген не завжди детально констатує повну розгорнуту картину захворювання і ми в 90-а відсотках випадків пропонуємо хворим провести обстеження на комп’ютерному томографі (КТ). Це більш точні дані. За допомогою КТ також визначаємо пухлини легень. Але комп’ютерну томограму повинен призначити лікар. Адже доза випромінювання яку отримує пацієнт під час таких досліджень має значення.

Лікар має правильно визначити із пневмонією якого походження він має справу, адже й лікуються вони по-різному: бактеріальні – антибіотиками, вірусні – противірусними препаратами. Зазвичай звичайна пневмонія, запальний процес, протікає 12-14 днів. А якщо є ускладнення по типу проявлення гнійних проявів у легенях, абсцесів або з’являється кровохаркання, у такому випадку призначаємо бронхоскопію, щоб уточнити збудник (робляться посіви на бактеріальну, грибкову флору, туберкульозну паличку), розповсюдження процесу. Таким чином виключаємо туберкульоз та онкологію.

-А як проявляють себе пневмонії викликані коронавірусною інфекцією?

-Такі пневмонії дійсно відрізняються. У першу чергу тим, що відразу з’являється задишка, падає сатурація – знижується вміст кисню у крові. Симптоми розвиваються стрімко. Останнім часом у пульмонологічне відділення поступають пацієнти з постковідними пневмоніями. А в нашому відділенні є всі можливості для повного комплексу лікування і відновлення. Якщо кисневозалежні – допомагаємо правильно дихати. Бувають важкі випадки - деяких виписуємо додому з кисневими концентраторами, які отримують у поліклініках. У домашніх умовах без стаціонарного лікування після пневмонії повністю відновитися неможливо. Траплялися випадки, коли пацієнти лікувались і відновлювались у лікарні від 40 до 60 днів.

 

Для відновлення людського організму є цілий перелік можливих процедур - сучасні інгалятори, теплові процедури, світлолікування, масажні кабінети, ЛФК тощо.

Кожен організм унікальний і потребує індивідуального підходу від фахового лікаря.

До речі, на базі пульмонологічного відділення лікарні ім. Є.Є. Карабелеша проводитьсяповноцінна реабілітація пацієнтів після перенесення пневмонії, асоційованої з інфекцією COVID-19. У програму реабілітації входить: фізична реабілітація; лікувальна фізкультура; навчаннятехніці циклічного дихання; навчання техніці відкашлювання; навчання інгаляційній техніці. Крім того, користується попитом підтримуюча терапія лікарськими засобами за основної та супутньої патології; підбір режиму тривалої кисневої терапії (за медичними показаннями); фізична реабілітація: електросвітлолікування; магнітотерапія; індуктотерапія; ампліпульстерапія; ручний масаж; нейром’язова електрична стимуляція скелетних м’язів. І немаловажною є психологічна підтримка, особливо після пневмонії викликаноїковідом.

Крім можливостей у стаціонарних умовах лікарні містяни можуть скористатися послугами амбулаторної реабілітації у відділенні амбулаторно-медичної реабілітації поліклініки №2 КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша». Тут є всі умови для надання реабілітаційної допомоги пацієнтам, у тому числі і таким, які перенесли COVID-19. З цією метою додатково розроблено програму реабілітаційних заходів із пріоритетом відновлення дихальної системий толерантності до фізичних навантажень. У відділенні є нова фізіотерапевтична апаратура, зал ЛФК, кисневі коктейлі, масаж.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: