Херсон °C

У Запоріжжі відкрили транзитний хаб для переселенців «Я-Херсон»

Новости » Общество
0
Наразі Запоріжжя - перше місто на підконтрольній Україні території, куди прямують вимушені переселенці з окупованих територій, у тому числі, з Херсонської області. Про це йдеться на сторінці Херсонської міської ради у Фейсбук.
14 серпня там відкрили транзитний хаб "Я- Херсон". Цьому передувала кропітка робота Херсонської міської ради, обласної військової адміністрації, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, міської та обласної влади Запоріжжя та міжнародних організацій.
Хаб розміщений у хостелі. З облаштуванням допомагали фонди ПРООН і ЮНІСЕФ. Наразі тут є можливість розмістити 300 людей, але їхню кількість планують збільшити до 400.
Переселенців забезпечать проживанням в кімнатах від 2 до 20 осіб, кількаразовим харчуванням. У хостелі також є зона для відпочинку, обладнаний тренажерами спортзал і найголовніше – обладнане укриття, побудоване за всіма нормами і стандартами.
На відкриття завітала Міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук.
- Цей транзитний хаб для переселенців з Херсонщини - результат командної роботи херсонців та запоріжців. Робота з організації хабу була проведена у максимально короткий час - лише за місяць.
Наразі до Запоріжжя приїжджають люди з тимчасово окупованих населених пунктів Донецької, Херсонської та Запорізької областей. З Херсонської області нині виїжджає найбільше людей. Лише вчора приїхало понад 700 людей (з загальної кількості 1600 чоловік за день).
Головне, що наші переселенці задоволені. Дякую всім, хто долучився! - зазначила пані міністерка.
У хабі працюватимуть волонтери, які консультуватимуть вимушених переселенців щодо належним їм виплат, варіантів проживання та інших важливих питань.
- Координуватиме роботу хабу радник Херсонського міського голови Роман Головня. Також у хабі вимушені переселенці зможуть отримати необхідну інформацію про роботу подібних координаційних центрів у інших містах України. Так, вони вже створені і діють у Вінниці, Івано-Франківську, Чернівцях. Триває робота зі створення таких центрів у Рівному, Тернополі, Хмельницькому і Кропивницькому. Там людям нададуть юридичні консультації, допоможуть з оформленням необхідних документів, соціальних виплат, гуманітарної допомоги, нададуть інформацію про наявні вакансії тощо. Херсонці не мають відчувати себе покинутими. Разом ми вистоїмо і переможемо! - зазначила під час відкриття хабу т.в.о. Херсонського міського голови Галина Лугова.

У Запоріжжі відкрили транзитний хаб для переселенців «Я-Херсон»

 


Фото: сторінка Ірини Верещук у Фейсбук та видання "Індустріалка"

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: