Херсон °C

Черчіля в спідниці уявляли? Міськрада в шоці!

Новости » Вибори мера Херсона
12
«Відповідальність – та ціна, якою ми платимо за владу», - сказав відомий політик Уїнстон Черчіль.

Дієвість висловів Уїнстона Черчіля перевірено часом декількох століть, причому по всій земній кулі.

Схоже на те, що про відповідальність розпочали щодня нагадувати і в Херсонській міській раді. Журналісти ХзД стали свідками однієї з нарад заочно, чекаючи на зустріч з в.о. міського голови Зоєю Бережною. За дверима приймальні з наростанням децибелів лунав жіночий голос, він чогось вимагав – у відповідь виправдально звучали чоловічі голоси. Через півгодини з кабінету всі вийшли з червоними обличчями, явно незадоволені чи то жіночим голосом, чи, власне, може й собою.

Хто б міг подумати, але до наради в приймальні Зої Яківни ми бачили впевнених в собі, таких поважних, пана Пепеля, Рибакова та ще ряд керівників. Стало зрозумілим, що той жіночий голос і належав виконуючій обов’язки міського голови Зої Бережній. Не могли не запитати про причину незадоволення, хоча ціль візиту була трохи іншою…<!--more-->

Про сьогодні

- Буде все навпаки, - сказала Зоя Яківна, - будемо помічати активних людей, і разом з цим будемо відновлювати джерела поповнення бюджету Херсона. Адже цих джерел багато, тільки, нажаль, мало хто хоче їх шукати. Всі звикли до вольяжної, маленької, рутинної роботи. Заставити сьогодні людей відноситися відповідально – за короткий термін – це неможливо зробити. Це має бути системна, логічна, щоденна робота. Але ми це будемо робити. Тож, вимоги є, робота триває. Ми повинні сьогодні не тільки вислуховувати про проблеми людей, а  й попереджати їх. Тож якщо управління ЖКГ, а воно ж зветься цілим управлінням, не може «управляти», то як можуть жити херсонці? Комфортно? Ні! Вони живуть і переживають, щоб дах не впав, щоб ліфт не зупинився, і т.д.

Я не буду терпіти безвідповідальності. Ви знаєте, жінка я, не жінка… Я не читаю в інтернеті  чепуху, в мене є бажання зробити роботу, а для цього мені потрібно командної роботи працівників. Також дозволю собі сказати, що організувати, заставити працювати кожного – заставлю. Я не буду ні з ким панькатись. Місяць, два чи десять, яка різниця? Ми живемо сьогодні. Я хочу сьогодні, щоб в квартирі було тепло, щоб сміття не мусолило мені очі. Хочу, щоб якісно було організовано громадський транспорт, хочу їхати в тролейбусі , який не загориться, чи повідпадають у нього колеса, хочу відчувати безпеку, бо працює міліція, хочу йти по Суворова, і бачити, що вона пішохідна, і хочу бачити радісні очі херсонців. А це можна зробити відповідальним ставленням до роботи, мати бажання до цього. Тож якщо у когось такого бажання не має, ми його відновимо, а якщо не вдасться – будемо для них створювати прямо такий « реабілітаційний відділ». Роботи багато …

Про провали влади ще вчора

Після «випадкової» зими в Херсоні ще не всі херсонці зняли гіпс з ніг чи рук. Образно кажучи, купка снігу на декілька днів паралізувала місто. Мало того, показовою стала обледеніла площа Свободи, на якій прочищені були тільки східці до дверей ОДА. Падаючи, херсонці по звичці згадували Сальдо…

-  Моє перебування, як виконуючого обв’язки,  розпочалися стихією: повалились дерева, потім «випадково» випав сніг. Зимі потрібно було радіти, а я шукаю пісок та людей. А вони: той поїхав вчитися, той поїхав відпочивати… Я і в годину ночі збирала їх, і в дві години – показувала, і сама техніку дивилась…

А що може зробити КП «Дорожник» скажіть, будь-ласка, якщо на підприємстві  4 людини працює. Такого не могло бути в апріорі, але тут вина чия? Заступника, що не бачить, що наступить зима, але ж наступить і весна! Хтось собі придумав: підготовка до зими. Ви чули коли-небудь  створення штабу підготовки до літа? А я думаю, що до кожної пори року потрібно готуватися. Тож я не хочу, щоб в Херсоні люди ламали ноги і руки. І за це мають нести відповідальність ті, хто підписує документи, хто готувався півроку до зими. Чому ні перший заступник, ні заступник, який опікується цим питанням, якщо не зуміли організувати, щоб там був пісок, і було посипано – то, вибачте, беріть лопату, мішок з піском та очистіть вулиці самі. Я була розчарована в тому, що ми в останні хвилини писали гарантійні листи – належна підготовка відсутня, доручення міського голови просто не виконувалися. У нас сьогодні є низка доган, зняття премії за таку роботу. Але це ж не вирішує проблем. Люди з переломами в лікарнях. Тож на місті заступників, потрібно підвести підсумки такої роботи.

Підтримка однодумців, про життя загалом

Тож, словами Зої Яківни, хотілося б комусь чи ні, але так сталося, й, до речі, не на день і навіть не на місяць – Зоя Бережна виконує обов’язки міського голови Херсона, і це навіть не залежить від її бажання, а от чого-чого, а бажання в неї дійсно є.

Херсонці стали свідками того, що вже наскільки губернатор закидав експресивними ідеями, але й вони розсипалися на півшляху від певної налагодженої системи. Скажемо так, може б і Коперфільд не дуже зміг допомогти в Херсоні, аби змінити щось на краще. Однак, сумнівів, що чогось забракне змінити в обласному місті жінці стає менше – чого варте було прикрасити маршрутки та вимити вулицю Суворова.

-  Прикро тоді, коли у нас дохідна частина до бюджету набагато менша, ніж ми плануємо витратити. А витрачати у нас є куди – на дитсадки, на навчальні заклади, на поліклініки, на відновлення поліклінічних кабінетів. Тому ми будемо створювати умови, аби херсонцям подобалося жити в місті. І все буде розпочинатися від тих контейнерів, і від перевезення, і від прибирання. Думаю, якщо херсонці відчують наше бажання змінити місто, то вони будуть нам допомагати.

Дуже приємно, що в Херсоні є люди, що хочуть змін, та ще при цьому не тільки критикують, але  пропонують свою допомогу – недавно читала заяву, в якій  людина пише «можу допомогти тим-то, і тим-то». Те, що не хочуть робити деякі начальники управлінь , зроблять жінки «Ініціативи», я навіть не сумніваюсь в цьому. Тому є бажання, є настрій, хтось буде дискусію проводити, критикувати, а ми будемо працювати. Коли ми будемо бачити результати нашої праці – ми будемо працювати ще більше, - запевняє Зоя Бережна.

Про мрії, що втілюються в реальні плани

Зоя Яківна повідомила, що в цьому році в Херсоні вперше планують провести симпозіум художників. Після зустрічі митців в Херсоні має залишитися скульптура – тож  гарний об’єкт побачимо влітку. Окрім того, міський голова повідомила, що буде організовувати мітинги, але не політичні – а з результатом і під назвою «День довкілля», а ще в Херсоні більше не будуть рости петунії в горщиках.

-  Якщо наше місто стане привабливим, до нас будуть їхати туристи, і вони будуть лишати тут кошти, які будуть поповнювати міський бюджет. Якщо у нас будуть красиві вулиці, всі у квітах, якщо у нас зупинки дивуватимуть, перевізники маршрутки приведуть до ладу, фасади магазинів будуть відповідати, до нас поїдуть люди. Туристи будуть зупинятися в готелях, а готелів у нас достатньо,  витрачатимуть кошти, котрі залишатимуться у місті – отак би хотілося працювати. І набережна повинна приваблювати – потрібно витягнути людей із квартир, коли вийдуть на вулицю – будуть збагачуватися радісними подіями, активність має бути. Ми не використовуємо тепло міста, і не від того, що не хочемо, а від того, що ми ліниві, треба лінь перебороти, і перетворити її в активність…

Тетяна Дергачева
Loading...

12 комментариев

Леонид 23 января 2013 14:47
Знаю Зою Яківну з 1986 року. Бережна дуже потрібна! Для наведення ПОРЯДКУ!
Виктор 23 января 2013 15:18
Может быть, может быть
японец 23 января 2013 15:46
Цитирую: "...Окрім того, міський голова повідомила...". А кто у нас "міський голова"? Неужто выборы уже того? Состоялись в смысле, и Зоя Бережная, в девичестве Бебко, уже голова? Или могот быть, могот быть?
Анна 23 января 2013 15:50
Можешь не только цитировать, но и выучить напамять
Китаець 23 января 2013 15:51
Зоя - реальний міський голова, всі решта - чванькуваті охломони, котрі тільки те й уміють, що тирити. Не потріно перетворювати Херсон на Велике Тирново, як це мало не зробив Шмуль Сальдович.
Херсонец 23 января 2013 16:10
А где же Вася Котенков, который претендует, че с мешком и лопатой не ходил
Херсонец11 23 января 2013 16:21
Зоя, нашему городу не нужна !!! она уже и так много дел наворотила, а особенно с пенционерами, и пооставляла их без квартир...... и ето только 1 случай из 100
СП 23 января 2013 21:51
Правильно, пересадить Зою Яковлевну в несгораемый троллейбус...Вы задайте себе вопрос: "Зоя Яковлевна появилась из неоткуда, и сразу увидела как все плохо?". Подвязывайте господа хорошие,человек который был и есть у власти, не может сказать - теперь все будет по-другому!!!Потому что он сам причина того как было...
Херсонка 24 января 2013 09:40
На все 100 согласна с СП, сколько можно делать видимость работы?
Леночка 24 января 2013 20:18
Зоя Яківна хороша жінка. Але при чому тут Черчіль?
мария 24 января 2013 20:51
помимо благоустройства города хотелось чтобы и с общежитиями разобрались помогли людям с приватизацией и глаза у них будут счастливыми, а не тревожными от перспективы оказаться на улице с детьми.
Лидия Яркова 2 октября 2013 10:11
Все знали, что в городе не работают туалеты -только Бережная нашла средства для их ремонта.Зимой мы ездили в холодных троллейбусах.Только Бережная обратила на это внимание и заставила депо подготовить троллейбусы к зиме. Она - реальная хозяйка, которая своим женским взглядом видит недоставки в работе города, исправляет их.Она классная,она сможет!!!
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: